Úkol do slohu - do 8. 3.

22.02.2021

Vyberte si jeden z útvarů - článek nebo interwiew a napište ho. Pošlete mi to nejpozději do 8. 3.

Článek pište ve dvojicích - podklady můžete sbírat oba či obě, pak ale jeden/jedna z vás napíše článek pro seriózní tisk, druhý/á pro bulvár. Téma je na vás, ale pište o něčem co znáte.

Interwiew - pokud si vyberete tento formát, dobře promyslete s kým budete rozhovor dělat. Můžete zkusit oslovit nějakou známou osobnost, pokud jí napíšete dobrý mail a vymyslíte chytré otázky, je možné, že vám odpoví.

Můžete udělat rozhovor s někým ve svém okolí, o kom si myslíte, že je zajímavý. (Ona i vaše babička může být zajímavá. Jak si myslíte, že by taková korona krize probíhala v době, kdy ona chodila do školy. Jak to vůbec bylo u nich ve škole. Zkuste s zeptat.)

Třetí možnost je udělat rozhovor sám se sebou. Proměňte se v redaktora a ptejte se, jak prožíváte online výuku, nebo na svůj největší koníček.


Text si po sobě pořádně přečtěte, nejraději nahlas. Každému může uniknout nějaká ta chybka, za to vám hlavu neutrhnu, ale text chybami se hemžící vám vrátím. Takže šetřete mou i svou energii a pište to rovnou bez chyb.