SKUPINA 1 - HOLKY

Zde naleznete týdenní úkoly zadávané vždy v úterý, a materiály k probrané látce
 Knížky a učebnice ke stažení


Tabulka s participe passé ke stažení


LA MODE

19.04.2021

Vytiskněte si následující soubor se slovní zásobou na téma La mode

Zde je ještě úkol týdne, který vyplníte v rámci sledování toho filmu (vypracujte oba soubory). Je to ve francouzštině, takže určitě doporučuji si ty věty přeložit. Odpovídat na otázky můžete samozřejmě v češtině. Vypracovaný mi ho pošlete na mail či WhatsApp.

La cuisine

22.02.2021

V této sekci naleznete doplňující slovíčka, cvičení a další na téma la cuisine (le repas).

Vážení, zde máte slíbený "domeček" s pohybovými slovesy, které se v passé composé časují s pomocí slovesa ÊTRE (třeba to tak pro Vás bude přehlednější):

Vypracujte, prosím, cvičení 2,3 a 4 na straně 7 a 8 v pracovním sešitě. Vypracovaný úkol mi vyfoťte a pošlete mailem nebo na WhatsApp.

Udělejte, prosím, následující cvičení v přiložených souborech. V prvním souboru (strany 74,75) cvičení 17,18 a v tom druhém (strana 50) cvičení 2. Je to na ty slovesa (lire, écrire) o kterých jsme mluvili. Úkol mi tentokrát posílat nemusíte, budeme opravovat v hodině ve čtvrtek 19.11.

V tomto úkolu týdne si prosím připravte krátký text (70 - 100 slov) na téma Une journée avec moi. Popíšete Váš den se všemi aktivitami, které děláte, tak jak jsme si o tom četli a povídali v minulých hodinách. Text mi prosím pošlete na mail.

Zde najdete všechny úkoly, které jsem Vám zadávala na dobu distanční výuky. Pracujte, prosím, na cvičeních paralelně s online výukou. Protože v té se budeme věnovat primárně jiným tématům. Toto je pro Vás pouze opakování.

Holky, tento týden si prosím přečtěte 4. kapitolu naší rozečtené knížky Chiens et chats. Vytištěnou jsem vám jí už rozdala.