Matematika 7. ročník

Ahoj! Zde budete mít všechny úlohy týdne spolu s výklady, abyste mohli opakovat a prohlubovat znalosti. Kdybyste si s čímkoliv nevěděli rady, zkuste se podívat na některá z doplňkových videí, která budou u těžších úkolů k dispozici.  

Ahoj, tady máte videa pro následující týdny, budeme pracovat s procenty.

Ahoj! Dodělávali jsme přímou a nepřímou úměrnost a vrhli se na procenta. V sešitě jsou to strany 66 a 67, pak začínají procenta, stranu Jaromír Jágr (68) přeskakujeme a jdeme rovnou na stranu 69 (nice!).

Ahoj! Za úkol máte dodělat si úlohy ze strtan 62 a 63, které byly původně na dnešek. Pak si udělejte úlohy z "Pravoúhlá soustava souřadnic v rovině" ze stran 64 a 65 :). Videa na nepřímou úměrnost a na pravoúhlou soustavu posílám zde:

Ahoja! Pracovali jsme s přímou úměrností a malinko s trojčlenkou. Pamatujte si, že přímá úměrnost zkrátka znamená "čím víc, tím víc", žádnou vědu v tom nehledejte :). V sešitu si udělejte stránky 58 a 59, STRÁNKU 60 NAKONEC NEDĚLEJTE, TROJČLENKU SI NECHÁME NA PŘÍŠTÍ TÝDEN.

Ahoj! Za úkol do příště máte stránky 56, 57 v sešitě. Jedná se o "měřítko plánu a mapy".

Ahoj! Za úkol máte stránky 52, 53 a 54 ze sešitu. Cvičení 10 a 11 na straně 53 a cvičení 5 a 6 na straně 54 dělat nemusíte.