Tělocvik

Na pohyb bychom neměli zapomenout ani v době, kdy se nemůžeme potkávat v tělocvičně. Pokud máte možnost, je velmi efektivní svižná procházka v přírodě. Při pravidelném pohybu brzy uvidíte, kolik dokážete ujít kilometrů. Nebo si zacvičte doma. 

Níže naleznete inspiraci k pohybu.

.
 

Připomínám váš úkol na tento distanční týden. V průběhu týdne se pohybujte jakýmkoliv způsobem - chůze, běh, jízda na kole, kolečkových bruslích nebo koloběžce. Zaznamenávejte si překonanou vzdálenost a snažte se nasbírat co nejvíce kilometrů. K měření vzdálenosti vám celkem spolehlivě postačí zapnout Stopaře v aplikaci Mapy.cz nebo jakýkoliv jiný...

Rozhýbej se!

26.04.2021

Začni den tímto pohodovým cvičením, které uvidíš na videu. Čeká tě rozcvička a lehké posilování břišních svalů a nohou. Ke cvičení budeš potřebovat míč. Tak pojď na to.

HIIT

19.04.2021

Kdo si chce dát náročnější trénink, může si zacvičit podle sdíleného videa. Tentokrát je to HIIT, což znamená High-intensity interval training, v překladu vysoce intenzivní intervalový trénink. Při tréninku se střídají cviky s maximální a nízkou intenzitou, aby naše tělo mělo čas na odpočinek a lépe se připravilo na další zátěž.

Když budete chtít rozhýbat celé tělo, koukněte na toto video. Budete potřebovat prostor kolem sebe a dva velké ručníky stočené do dlouhé ruličky, případně švihadla, tyčky nebo cokoliv jiného delšího, co máte doma. Určitě postačí i jen dvě rovnoběžné čáry vzdálené od sebe tak, aby se tam vešla obě vaše kolena. Uvidíte ve videu.

Strečink

06.04.2021

Tentokrát můžete zapracovat na tréninku rozsahů a pohyblivosti kloubů. Ideální je, když se protahovacím cvičením věnujete každý den. Tohle video je fakt skvělé. Mezi jednotlivými cviky je 10 sekund přestávka, kdy se můžete podívat, jaký cvik vás čeká a pak 30 sekund cvičíte.

Zase ten střed těla! Je fakt důležitý. Správná funkce těchto svalů má velký význam pro fungování vašeho celého pohybového systému. Dostatečně silné svalstvo je důležité pro správné držení těla. A navíc je skvělé, že tyto svaly se dají krásně posilovat jen s váhou vašeho těla. A které svaly to vlastně jsou?

Jóga

22.03.2021

Když se budete chtít jen v klidu protáhnout a odpočinout si od práce s počítačem, doporučuji vám jógu. Cvičením jógy zlepšujete svoji pružnost, zapojíte svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte a krásně se u toho zrelaxujete. Pravidelným cvičením se můžete propracovat i k náročnějším cvikům. Pokud tedy budete chtít s jógou začít, můžete...

Máte-li alespoň trochu možnost pohybovat se na čerstvém vzduchu, zapojte se do této výzvy. Můžete jet na kole, na kolečkových bruslích, běžet nebo postačí i obyčejná procházka.

Všechny vás zdravím, a zároveň mám pro vás dnes čtyři pohybové úkoly, u kterých zaznamenáte své výsledky a zašlete mi je. V závěru školního roku budeme toto měření opakovat. Při závěrečném hodnocení budu vycházet právě z vašich odpovědí. Ale není důvod mít obavy, kvůli dosaženému výsledku, potřebuji od vás zpětnou vazbu.