Úkol od 12. 3. do 19. 3.

13.03.2021

Přečtěte si jednu báji (Staré řecké báje například zde, ale můžete i jinde a jiné báje) nebo pověst (Staré pověsti české najdete zde, ale i tady můžete vybrat jinou pověst).

Napište. zda jde o báji nebo pověst a podle čeho byste to určili. Popište stručně děj a hlavní postavu a uzavřete to svým názorem. Protože jde o úkol náročnější než ten minulý, bude za 4 kredity.

Pokud byste ještě chtěli dodělat minulý úkol, můžete, i když ne za plný počet kreditů. 

A kdybyste si chtěli zaluštit, grafické pohádky najdete zde. (To není úkol, je to zcela na vás.)

----------------------------------------------

Poslední upozornění - Duben měsíc drabble je opět tady! O co jde? O zábavnou akci, které se účastní přes stovku cvoků, kteří se snaží celý duben, den co den, napsat kratinkou povídku - drabble - na zadané téma. Drabble musí mít přesně 100 slov! Výzvu najdete na stránkách sosaci.net. Musíte si tam zřídit uživatelský účet, napište na sos.hp.ff@gmail.com. V mailu  uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou chcete na stránkách vystupovat! 

První, zkušební téma už bylo vypsáno. Je stejně šílené, jako budou mnohá další :-). Zní: Akta banánového háje.

Celá akce je vyloženě dobrovolná, chtěla bych, abyste se u ní bavili a brali to jako svou osobní výzvu. Dokážu napsat aspoň pět drabblíků? Deset?? Všechny??? No ale na druhou stranu, lehké to není, takže za každých pět drabblíků si můžete zapsat jeden kredit. Abych vám je mohla poznačit i já, napište mi, pod jakou přezdívkou se akce zúčastníte.