Úlohy k procvičování (a literatura): 15. - 21. 3.

15.03.2022

1. V umimecesky jsou nové úlohy. Pokud budete mít s některou problém, něco nebude jasné, ozvěte se mi.

2. Individuálně pokračujte v práci na sešitku. Cvičení si kontrolujte podle zadní kontroly (klíč řešení). Až budete mít celý sešitek hotový, můžete mi ho odevzdat a já vám připíšu kredity. Pokud narazíte na cvičení nebo nějakou jeho část, kterou potřebujete vysvětlit, dejte mi vědět.

Ráno, než dorazím, si prosím udělejte další cvičný CERMAT test. Je nakopírovaný u Markéty. Dejte si na něj hodinu. Opravíme pak společně. 


Úkol z literatury zůstává z minulého týdne:

Literatura

Karel Havlíček Borovský a Karel Hynek Mácha

1. Srovnej s využitím Vennova diagmaru životní osudy a dílo Karla Havlíčka Borovského a Karla Hynka Máchy. Najdeš mnoho rozdílů, ale možná i zejména v jejich literárním odkazu určité paralely. Zkus najít co nejvíc rozdílů i něco, co tyto dva významné autory 19. století spojovalo (např. to, že oba tvořili v 19. století a psali básně :-))

Pro připomenutí, co je Vennův diagram:

Známý diagram, v němž se velmi přehledně porovnávají dvě věci (jevy, postavy atd.) a znázorňují, které rysy mají společné, a které naopak jedinečné. https://www.svetgramotnosti.cz/Clanek/60/7-ctenarskych-technik-ktere-stoji-za-to-vyzkouset-dil-2 https://www.svetgramotnosti.cz/Clanek/60/7-ctenarskych-technik-ktere-stoji-za-to-vyzkouset-dil-2